Tribün Liderliğinden Başkanlık Koltuğuna

Tribün Liderliğinden Başkanlık Koltuğuna

Alibeyköyspor’da Yeni Başkan Belli Oldu

Türk futbolunda önemli bir yere sahip olan Alibeyköyspor’da yeni başkan seçimi yapıldı. Uzun zamandır tribünlerin başı olan ve emek veren Mehmet Duman’ın yeni başkan seçildiği seçimlerde çok az bir farkla başkanlık seçimi tamamlanmış oldu. En yakın rakibi ile arasında 4 oy fark bulunan Mehmet Duman başkanlık sürecinde neler yapacağını ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Beklenmeyen Sonuç

76 yıldır Türk futbolu içerisinde yer alan Albeyköyspor’da yeni başkanın seçimi hayli ilginç sahnelerle son buldu. Yıllardır tribün şefliği yapan ve Alibeyköyspor’a emek veren Mehmet Duman’ın ekibi 68 oy aldı. Diğer başkan adayı Kenan Demircioğlu ise 64 oy alarak Mehmet Duman’ın gerisinde kaldı. Böylece Alibeyköyspor’un yeni başkanı Mehmet Duman oldu. Çok sevindiğini ifade eden yeni başkan hedeflerini de bir bir sıraladı.

Geçen sezonda kötü bir performans sergileyen Alibeyköyspor bu yüzden Süper Amatör Küme Ligine düşmüştü. Bu durumu düzelteceğini açıklayan yeni başkan tekrardan profesyonel maç liglerine yükselmenin ilk hedefleri olduğunu da ekledi. Canlı maç izle kapsamında yer alan ifadelerde ise Alibeyköyspor’a olan düşkünlüğünün daha küçük yaşlardan beri var olduğunu ifade eden Mehmet Duman bu sevginin azalmadan devam ettiğini de ekledi.

Çok Büyük İşler Başarıldı

Süper ligde yer almamasına rağmen önemli futbolcularını transfer eden Alibeyköyspor’da önceden büyük takımlarda forma giyen futbolcular yetiştirildi. Okan Koç, Alp Küçükvardar ve Uğur Boral gibi isimlerin Alibeyköyspor’un alt yapısında yetiştiği biliniyor. Taraftarium24 kapsamında yer alan haberlerin ışığında Alibeyköyspor’un yeni başkanı Mehmet Duman’ın takımı ile ilgili hedefleri de belirtildi. Öncellikle altyapıya daha fazla emek harcanması gerektiğini vurgulayan Duman’ın başka planları da bulunuyor.

Alibeyköyspor gibi köklü bir futbol takımının müzesinin olmadığını açıklayan Mehmet Duman müze ile ilgili girişimlerin başlatılacağı yönündeki açıklaması taraftarları da sevindirdi. Kulübe ek gelir olması yönünden mağaza açacaklarını da ifade eden Mehmet Duman hedeflerini sıralamaya devam etti. Alibeyköyspor’a gönül vermiş taraftarın Köykart sayesinde mağazada bulunan kulübün lisanslı ürünlerini indirimli alabileceği de ifade edildi. 76 yıldır var olan Alibeyköyspor’da yeni başkanın hedefleri taraftarları da memnun etti.

Spor