Transparan Cephe

Transparan Cephe

Transparan kelimesi ışığı geçiren, malzemenin arkasını gören anlamlarına gelir. Transparan kelimesinin eş anlamlısı saydam olarak bilinir. transparan cephe de kaplamanın şeffaf malzemeden olması anlamına gelir. Bu cephe ile yapının iç ve dış ilişkisi geçirgen bir şekilde sağlanmış olur. Ve yapı ilgili cephe kaplaması sayesinde gün ışığından maksimum derecede faydalanır.

 Transparan Cephe Sistemleri Hangileridir?

Çelik gergi ile transparan cephe sistemi

Cam kolon kullanılarak oluşturulan transparan cephe sistemi

Hafif taşıyıcı sistemli transparan cephe sistemi

Çelik konstrüksiyon yardımı ile oluşturulan transparan cephe sistemi

Yukarıdaki yöntemler ile oluşturulan cephe kaplama taşıyıcı sistemleri sayesinde birçok farklı yapıda transparan cephe kullanılabilir. İlgili cephelerin yapımı için köşk yapı inşaat firması önerilir. Bu firmanın önerilme sebeplerinden biri ilgili firmada bahsi geçen kaplama çeşitlerinin bulunmasıdır.

 Transparan Cephe İle İlgili Bazı Teknik Detaylar

 Transparan cephe için oluşturulan taşıyıcı maksimum derecede şeffaf olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sistem için kullanılan cam çeşitleri temperli tek cam veya temperli lamine cam olabilir. Taşıyıcı sistem ile transparan cephe arasında oluşan boşluklar için silikon kullanılabilir.

 Bu sistemlerde diğer kaplama sistemlerinden farklı olarak alüminyum profil kullanılmaz. Bunun yerine paslanmaz fitting tercih edilir.

 Transparan Cephenin Kullanım Alanları Nelerdir?

 İlgili cephe ışığı geçiren özelliğe sahiptir. Bu yüzden ilgili sistem yapının ışık alması istenilen bölgelerinde uygulanır. İlgili sebepten ötürü bu sistemin her yapıda uygulanma alanı mevcuttur.

 Fakat transparan cephenin oteller, alışveriş merkezleri, üniversiteler, hastaneler vb. yapılarda kullanımı daha yaygındır.

 Köşk Yapı Firması İle Transparan Cephenin Özellikleri

Şeffaf bir görsel oluşturması sayesinde transparan cephe mekanlarda geçirgenlik sağlar. Böylece birimler arası iletişim artar.

Bu cephe kaplama yapıya estetik bir görünüm kazandırır.

İlgili cephe sistemi sayesinde yapı gün ışığını büyük ölçüde alır.

Bu cephe ile yapı modern bir kimlik kazanır.

Cam malzemesi ses izolasyonunu maksimum derecede sağlar. Bu yüzden transparan cephe ısı yalıtımlı bir sistemdir.

Yukarıda sayılan özellikler ile köşk yapı firması nitelikli bir cephe kaplaması üretir. Köşk yapının disiplinli çalışma şekli firmanın tercih edilmesinin başka bir nedenidir.

Ekonomi