Spor Ve Egzersizle Daha Sağlıklı Yaşam

Spor Ve Egzersizle Daha Sağlıklı Yaşam

Spor ve Egzersizle Daha Sağlıklı Yaşam

Gelişmekte olan teknoloji ile işlerimizin çoğunu artık internet üzerinden gerçekleştiriyoruz veya home office olarak evden masa üzerinde çalışmaktayız. Böyle olunca masa başında kas ve iskelet sistemimiz için hareketsizlikten ötürü tutulma veya duruş bozuklukları kaçınılmaz oluyor. Spor ve egzersiz uzmanı Burak Kulaksız tarafından geliştirilen kısa süreli ve yaş sınırı olmadan her yaşta rahatça yapılan masa başı eğitimleri ile oldukça faydalı bulunmaktadır. Burak Kulaksız’ın masa başı egzersizleri ve diğer spor branşları eğitimleri ile başarıya ulaşmak daha da kolay hale gelmektedir. Egzersiz ve spor yapmak kas ve iskelet sistemimizin daha dinç ve sağlıklı olması, eklem ağrılarının azalması, istediğimiz ideal kiloda kalmak, sağlığımızı korumak, psikolojik anlamda iyi hissetme ve sosyalleşmek için önemli fiziksel aktivitelerdir.

Spor türleri; basketbol, futbol, yüzme, güreş, masa tenisi, voleybol, tenis, atletizm, atıcılık, at yarışları, avcılık, badminton, buz pateni, beyzbol, buz hokeyi, dağcılık, eskrim, golf, polo, judo, tekvando, su topu, su kayağı, halter, yüzme, paten, motor sporları, maraton sporları, kaykay, jimnastik, golf, yelken, pilates gibi fiziksel anlamda yapılan sporlarda uzman eğitmenlerin yeri ve önemi farklıdır. Uzman spor eğitmenlerinin yardımı ile daha üst düzey performanslar sağlanarak yapılan sporlar arasında daha başarılı olmak bireye mutluluk verecektir. Yapılan egzersiz ve sporun bireyin fit görünmesini sağlamasının yanında alışkanlık haline getirilen fiziksel aktiviteler insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek hastalıkların önüne geçerek daha sağlıklı bir yaşam sürdürülmesini sağlamaktadır.

Hayatın yoğun temposundan dolayı spor merkezlerine gitmek oldukça güç olabilmektedir. Gelinen teknoloji ile evimizden uzman kişilerin eğitimleri ile sağlıklı ve formda olmak artık daha kolay hale gelmektedir. Evde boş vakitlerinizde bile kısa süreli egzersizlerimizi devam ettirip alışkanlık hale getirmeliyiz. Bu günün bilinçli toplumu olarak her yaştan bireyin spora ilgi ve desteği oldukça artmakta olup üstün başarılar elde edilmektedir. Bireyin başarılı olduğu sporda yapılan aktiviteden zevk alınarak devamlılığı artacaktır ve daha yüksek performans sergilemesini sağlayacaktır. Bireylerin kendi fiziksel özelliklerini ve sevdikleri sporu tercih etmeleri başarıda oldukça önemlidir. Burak Kulaksız alanında önemli bir birikim elde etmiş spor eğitmenleri arasında yer almaktadır. Sağladığı planlı eğitimler ile kısa sürede verimli bir spor etkinliği gerçekleştirmek daha da kolay hale gelmektedir.

Spor