Spor Sırasında Hangi Besinleri Mutlaka Tüketmeliyiz Uzmanlar Teker Teker Açıkladı

Spor Sırasında Hangi Besinleri Mutlaka Tüketmeliyiz Uzmanlar Teker Teker Açıkladı

Spor Sırasında Hangi Besinleri Mutlaka Tüketmeliyiz Uzmanlar Teker Teker Açıkladı!

Sporcuların yeterli enerjiye sahip olmalarını sağlamak ve yaralanmaları önlemeye yardımcı olmak için spor yapmadan önce, sırasında ve sonrasında sağlıklı yiyecek ve sıvıların bir karışımını tüketmeleri gerekir. Spor yapmadan önce karbonhidrat oranı yüksek ve yağ oranı düşük hafif bir atıştırmalık veya öğün yemek önemlidir. Oyun öncesi atıştırmalıkların bazı güzel örnekleri arasında meyveler, sebzeler, tam tahıllı tost veya tahıl gevreği, az yağlı yoğurt veya spor barı bulunur.

Bir oyun veya atletik etkinlik sırasında su, sporcu içecekleri veya meyve suyu gibi sıvıları içerek sulu kalmak önemlidir. Birkaç saatte bir küçük, sağlıklı atıştırmalıklar yemek de önemlidir. İyi atıştırmalık fikirleri arasında meyveler, sebzeler, tam tahıllı krakerler, az yağlı peynir, kuruyemişler ve tohumlar ve enerji çubukları bulunur. Spor yaptıktan sonra karbonhidrat ve protein içeren bir yemek yemek önemlidir. Bazı iyi oyun sonrası yemek fikirleri arasında domates soslu makarna, hindili sandviç, esmer pirinçli ızgara tavuk göğsü veya meyve ve yoğurtlu gıdalar sayılabilir.

Spor yapmadan önce karbonhidrat ve protein içeren hafif, kolay sindirilebilir bir yemek yemelisiniz. İdeal seçenekler arasında hindili sandviç veya bir kase yulaf ezmesi sayılabilir. Spor yaptıktan sonra karbonhidrat ve protein içeren bir yemek yemelisiniz. Bu yemek kaslarınıza enerji ikmali yapmanıza ve vücudunuzun yorucu aktiviteden kurtulmasına yardımcı olacaktır. Onwin mobil

Spor