Sertleşmeye Kesin Çözüm Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Sertleşmeye Kesin Çözüm Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Cinsel ilişki sırasında erkek organında yeterince sertlik sağlanamaması, sertleşme sorunu olarak tanımlanmaktadır. Sık rastlanan bir problemdir. Özellikle yaşla birlikte bu sorunun artış göstermektedir.

 Bu sorunun zaman zaman yaşanması bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak devamlılık göstermesi bir problem olduğuna işarettir. Sertleşme sorununun altında diyabet ya da kalp sağlığı gibi problem yer alabilir.

 Sorunun ortaya konulması için hekim muayenesi şarttır. Eğer tedavi edilebilecek bir durum varsa sorun ortadan kalkacaktır Bazen ise farklı tedaviler gerekmektedir.

 Sertleşme Sorunu

 Erkeklerde cinsel fonksiyon karmaşık bir sistemdir. Bu sistem beyin, hormon, duygular, sinir sistemi, kas sistemi ve kan damarlarından oluşmaktadır.

 Sistemdeki bu birleşenlerden herhangi bir ile ilgili sorun varsa sertleşme problemi yaşanabilmektedir. Ayrıca mal zihinsel rahatsızlıklar stres gibi durumlarda sertleşme sorunu yaşanmasına sebep olmaktadır.

 Mutluluk çubuğu (Penis Protezi) Nedir?

 Penis protezleri sertleşmeye kesin çözüm olarak uygulanan tedavi seçeneğidir. Halk içerisinde mutluluk çubuğu olarak bilinmektedir. Sertleşme sorunu yaşayanlar için ilk olarak ilaçlı tedaviler, vakum cihazları ile uygulanan tedaviler, enjeksiyon tedavileri uygulanmaktadır.

 Bu tedavilerden yanıt alamayan kişiler için kalıcı yöntem olarak mutluluk çubuğu tedavisi uygulanır. Mutluluk çubuğu cerrahi bir operasyonla penis içerisine yerleştirilir. Ortalama 1 ya da 1,5 saat süren bir işlemdir.

 Bu cerrahi işlemde penisteki süngerimsi dokular kaldırılır. Boşalmış olan kanallara silindir biçimindeki iki tane mutluluk çubukları yerleştirilir. Ameliyat sırasında kişinin anatomisini en uygun olacak şekilde penisin uzunluğu ayarlanır. Operasyon sonrasında kişiler istediği an cinsel ilişki yaşayabilir.

 Penil İmplant Türleri Nelerdir?

 Mutluluk çubuğunun birbirinden farklı üç çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi tek parçalı olan ve bükülme özelliğine sahip olan penis protezidir. Diğeri iki parçadan oluşmaktadır ve yarı sert olma özelliğine sahiptir.

 Sonuncusu ise üç parçadan oluşan, şişirilebilen mutluluk çubuğudur. Mutluluk çubuğu boyları ve çapları birbirinden farklı özelliğe sahiptir.

 Mutluluk Çubuğu İmplantasyonuna Nasıl Hazırlanılır?

 Penil protez, son tedavi olarak tercih edilmektedir. Bu tedaviden emin olmak için hastanın tam bir muayeneden geçmesi gerekir. Hasta hem fiziksel olarak muayene edilir hem de ürolojik muayeneden geçirilir.

 Eğer hastada gerçekten sertleşme sorunu varsa ve diğer tedavi seçenekleri ile tedavisi gerçekleşmiyorsa mutluluk çubuğu tedavisi uygulanır. Bununla birlikte hastanın mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında bir komplikasyon geliştirme durumu olup olmadığı da tespit edilir.

 Bu tespit için hastanın geçmişi ve sertleşme sorunu şırasındaki tecrübesi gereklidir. Önemli konulardan birisi de kullanılacak olan mutluluk çubuğunun hastaya uygun olmasıdır.

 Hastanın mutluluk çubuğunu kullanma becerisine sahip olması gerekir. Bu nedenle kendisine uygun implant tipini seçmelidir.

Sağlık