Rol Form Makineleri

Rol Form Makineleri

Roll form makineleri, rulo halinde olan ya da levha halinde bulunan sacın, rulo açıcısı ile kalıplandırma işlemine verilen makine ismidir. Makinede yer alan merdaneler, stantlar arasından geçirilerek istemede olan kesit ölçüye ulaşıncaya kadar adım adım ya da sırası ile bükme, bükebilme işlemini yapan bir makinedir. Uzun ve çok adetli bulunan profil kesitlerinin üretime geçirilmesi için kullanılan en uygun yöntemdir. Sınırlandırılma özelliği olmayan ve seri üretim yapılmada kullanılan bir makine çeşididir. Kapalı ve açık olan profil üretimlerinde kullanılması mümkündür. İş gücünde tasarruf sağlayarak hem kalite hem de tasarruf avantajlarını kapsar. Düşük bir maliyet ile kaliteli ürün üretilmesinde yardımcı olan bir makinedir. Makine ile üretilen her parça ya da kesitin boyu birbirine eş, aynı oranda olur. Üretimden çıkan hiçbir parçada düzensizlik ya da parçalar arasında orantısızlık görülmez. Parçaların birbirine eşit olması ile montaj yapılma işleminde de hiçbir sıkıntı ya da sorun teşkil etmez. İnşaat, beyaz eşya, otomotiv, mobilya, elektrik, boru, savunma sanayisi gibi birçok sektörde bu parçaların kullanılması mümkündür.

Otomasyon Nedir?

Otomasyon, işte çalışma hayatında kolaylık sağlayabilecek ve teknolojik olarak yapay zekâ ile iş hayatını öne atacak olan sistemdir. Fransızca kökenli ola otomasyon kelimesi kendi kendine hareket eden anlamına gelmektedir. Otomasyon sayesinde işçiler ile yaşanabilecek olan hiçbir hata payı ya da sıkıntı görülmez. Bir işin insan ile makine arasında paylaşılması otomasyon ile gerçekleşir. Otomasyonun yarı otomasyon ve tam otomasyon gibi çeşitleri vardır.

Mekanikel Sanayi

Mekanikel Mekanik Sanayi ve Ticaret bir şirkettir. İstanbul ilinin Ümraniye ilçesinde yer almakta olan, üretim odaklı ve üretimde uzmanlaşmış olan bir firmadır. Mekanikel firması, 2015 yılında fikir temellerinin atılmış olması ile 2016 senesinden itibaren sektörde bulunan, sektöre atılmış ve varlığını da sürdürmekte olan bir firmadır. Birçok sektör ya da alanda kullanımı yapılabilecek olan makinelerin üretimi yapılmaktadır. Üretim konusunda sektörde bulunan diğer firmalara da rehberlik ya da danışmanlık yapmakta olan bir şirkettir. Üretim konusunda diğer şirketlerin ya da firmalarında yegâne yardımcıdır.

Genel Kültür