Paralimpik Sporcuların Kaybolan Bagajları

Paralimpik Sporcuların Kaybolan Bagajları

Paralimpik Sporcular Rio Dönüşü Kaybolan Bagajlarını beklerlerken Rio 2016 öncesinde Avustralyalı sporculara verilen bagaj hakkı insanlar tarafından eleştirilere neden olmuştu. Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar’a giden her sporcuya 7 kilo kabin bagajı ve 10 kilo ücretsiz bagaj hakkı tanınmıştı.Ancak sporcular Brezilya dönüşü çok daha büyük bir sorunla karşı karşıya kaldılar. Paralimpik sporcuların bagajları dönüş sırasında yaşanan bir aksaklık sebebiyle Avustralya’ya ulaşamamış ve sonraki seferle kendilerine megapari giriş teslim edileceği söylenmişti. Buna rağmen bagajlarını bekleyen sporcuların bekleyişi pes dedirtiyor ve 12 haftadır devam ettiği söyleniyor.

Avustralya’da yayın yapan The Courier-Mail’in haberine göre sporcuların beklediğinin henüz devam ettiği ve imzalanan sözleşme sebebiyle basına herhangi bir açıklama yapılmamasının da çabası olduğu bildiriliyor.

Sporculardan birinin ebeveyni gazetenin tekine konuşurken, bagajların Avustralya’ya ulaştığını ama Noel tatili sebebiyle tatile giren posta kurumu tarafından henüz kendilerine teslim edilmediğini söylerken aynı zamanda çocuklarının görmüş olduğu muameleye isyan eden, kınayan ve paralimpik sporculara, olimpik sporculara oranla ikinci sınıf insan gözüyle bakıldığını belirten ebeveyn, Rio dönüşünde büyük bir törenle olimpik sporcuları karşılayan başbakanın aynı tutumu paralimpik sporculara göstermediğinden şikayetçi olduğunu belirterek konuya özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Bu problem dışında yapılan müsabakada ise 2016 Paralimpik Oyunları’nda 22 altın, 30 gümüş ve 29 bronz madalya kazanan Avustralya, ülke sıralamasında beşinci sırayı elde etmiş oldu.

Spor