Pandemi Döneminde Diş Sıkma

Pandemi Döneminde Diş Sıkma

Çok stresli bir dönemden geçtiğimiz için insanların maddi ve ruhsal sıkıntıları çoğu zaman vücuduna tesirde bulunmaktadır. Dönemin hastalığı olan bruksizm (diş sıkma) şikâyetinde oldukça büyük bir artış söz konusudur. Diş sıkan hastaların büyük kısmı diş sıktığının farkında bile değildir. Diş sıkma sorunu sonucunda oluşan şikâyetlere bağlı olarak kliniklerimize geliyor. Pandeminin sosyal yaşamı engellendiği yetmez gibi yaşam konforunu hiçe saymak akıl işi değildir. Ağızdaki enfeksiyonun kronik hastalıkları tetiklediği ve başka hastalıkları oluşturabileceğini Bilmeniz gerekiyor. Gebze diş hastanesi Ulusoy Diş’ e gelerek doğru tedavi yöntemiyle rahatça uyuyabilir ve tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Peki siz de diş sıkıyor olabilir misiniz? Bu şikayetler nedir ve belirtiler nedir?

 Dişlerde Sorun

 Diş sıkmayanın neden olduğu en sık görülen şikayet dişlerde aşınma ve diş yüzeyinde hassasiyet hatta diş ve dolgu kırıkları olabilir. Aynı zamanda baş, boyun, sırt bölgelerinde kronikleşmiş her geçen gün geçmesi güçleşen ağrılar da çok sık görülen belirtilerdir. Bazı hastalar ise bu büyük acılara rağmen korkudan kliniğe gelememektedir. Bu konuda hastaların bilinçlenmesi gereklidir. Şunun farkında olunmalıdır ki zamanında yapılmayan her müdahale başka sorunları beraberinde getirir.

 Tedavisi

 Öncelik dişlerdeki hasarın tedavisi ve sonra da koruyucu uygulama olan ve gece plaklarının hazırlanmasıyla kullanımıdır. Baş ve boyun ağrılarıyla beraber yeme güçlüğü ve çiğneme kaslarındaki yanakların sertliği ve yanak şişliği gibi sorunlarda da botoks tedavisi uygulanabilir. Bu sayede süreç yumuşatılmış olacaktır. Gebze diş hastanesi randevu sistemiyle çalışmaktadır. Randevu sistemi sayesinde gelebilirsiniz çünkü uzun süre tedavisi yapılmayan kişilerin diş eti hastalıklarının beraberinde dişlerde kayıp ve eklem bölgesinde dönüşümü olmayan hasarlar meydana gelir.

 Hekime Başvurmak

 Pandemi sürecinde de kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Covid kurallarına uygun Gebze diş hastanesi sizi ve sağlığınızı şu dönemde extra titiz çalışmaktadır. Çok basit bir şekilde tedavisi yapılacak bu durumdan korkup tedavi süresini uzatmayın. Hatta başka hastalıkların vücudunuzda yer edinmesine izin vermeyin. Günde 2 defa ortalama 2 dakika diş fırçalamanın yanında her gün diş ipi yapmak ve dil temizliğine önem göstermek sizin için yeterli olacaktır. Bunun dışında plak kullanımı sayesinde huzurla yaşamaya devam edebileceksiniz.

Sağlık