Metal Filtreler

Metal Filtreler

Su arıtma filtreleri ev ve iş yerlerinde endüstriyel tesislerde kullanılan cihazlardır. Su arıtma filtreleri suda yer alan farklı partikülleri ve kirleticileri temizle işlemi yaparak, temiz duruma getirir. Su arıtma filtreleri suyun kalitesine kullanım maksadına ve filtre özelliklerine göre farklı çeşitliliktedir.

Bazı su arıtma filtreleri sadece koku klor ve tat gibi temel kirleticileri filtreleme işlemi gerçekleştirirken, diğerleri suyun içinde yer alan ağır metaller virüs ve bakteriler gibi daha tehlikeli kirleticileri de filtreleme işlemi gerçekleştirebilir.

Metal filtreler avantajları arasında daha temiz ve sağlıklı, suyun mineral bakımından içeriğinin korunması ev aletlerinin ömrünün uzatılması gibi faktörler yer alır. Fakat su arıtma filtreleri filtrelerin düzenli olarak değişiminin yapılması gerektiği ve yüksek kurulu ve bakım maliyetleri gibi dezavantajları da vardır.

Metal filtreler (su filtresi) yemek pişirme içme ve diğer amaçlarla kullandığınız kuyu suyunda yer alan fazla demiri çıkarmak için kullanılabilecek bir arıtma aracı olarak isimlendirilebilir. Metal fitre demirin, demirden ferik durma dönüştürmek için oksitlendiği genel oksidasyon prensibine göre çalışma performansı gösterir. Dönüşüm gerçekleştikten sonra demir bir filtre yatağında çökertilir. Bu temiz ütüsüz su ile sonuçlar.

Metal Disk Su Filtre Özellikleri

Metal disk filtre damlama sulama sistemlerinde tıkanmayı engellemek maksadı ile kullanılır. Damlama özellikli sulama sisteminin önemli unsurlarından olan damlatma mekanizması zaman içinde tıkanma problemi ile karşılaşılabilir. Deliklerde oluşan tıkanma nedeni ile su dağılımı etkin bir şekilde yapılmaz.

Bu sebeple de sulama sistemi etkin bir şekilde çalışma performansı sağlamaz. Bu durumu engellemek için katı maddelerin ayrılmasını giderecek filtrasyon sistemi sulama sistemi içerisinde yer alması gerekir. Bu maksat ile disk elek granül filtreler ve santrifüj kum ayırıcılar yaygın olarak kullanılır. Metal olan filtrelerde filtrasyon hassasiyetini belirleyen ince kanallar olan pp diskler kullanılır.

Bu diskli filtrelerde iki farklı filtrasyon metodu aynı anda yapılır. Filtre içerisinde yer alan disk seti dış taraftan merkez kısmına doğru ilerleme yapan suya yüzey filtrasyonu uygulaması gerçekleştirir. Aynı şekilde birbirine çapraz kesen kanalların varlığı ve dişlerin yapısına bağlı olarak disk seti üzerinde bir derinlik filtrasyon gerçekleşir. Bu sayede çok etkili ve tam istenilen hassasiyette filtrasyon işlemi sağlanır.

Metal Örgü Su Filtresi

Su filtreleme seçeneklerinin içerisinde yer alan metal örgüsü filtresi suyu yarı geçirgen bir membrandan yüksek basınç uygulayarak yüksek oranda kirliliği azaltmak için kullanılan bir teknolojidir. Metal örgüsü filtresi ev için yüksek güvenli su elde etmenin en iyi yöntemidir. Bu sistem ile tatlı ve lezzetli su elde edilmesi mümkündür.

Metal örgü su filtresi kullanıcılara kirletici maddelere mazuriyetini en aza indiren en güvenli içme suyunu oluşturur. Bu sistem belirli bakteri ve kimyasalları ortadan kaldırarak üretmiş olduğu suyun tadı taze ve berrak görünmesini sağlar.

Su filtreleri hizmetlerine dair her şeye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. https://www.aytokfiltre.com/tr/

Genel Kültür