Kedi Sahiplendirme Yöntemleri Ve Scottish Straight Kediler

Kedi Sahiplendirme Yöntemleri Ve Scottish Straight Kediler

Kedi Sahiplendirme Yöntemleri ve Scottish Straight Kediler

Kedi sahiplendirme dendiği zaman akla gelenler genel olarak hayvan ticareti yapan pet shoplardır. Bu noktalar tam olarak ticari amaçlarla çalışan, çoğunlukla hayvanların yaşam kaliteleri ile pek alakadar olmayan yerlerdir. Bilindiği üzere mevzu bahis olan konu canlılardır. Hayvan dostlarımız bu noktada çok daha iyi bir muameleyi hak ediyor. Tüm bunlara karşılık kedi sahiplenmek isteyenler için, kedi sahiplendirme işleriyle ilgilenen veterinerlerin daha çok dikkate alınması önemli bir gerekliliktir. Nitekim kedi sahiplendirmek isteyen şahıslarla da güven içinde anlaşılabilir. Cins kediler içinde ülkemizde çokça tercih edilen kedi cinslerinden bir tanesi de Scottish Straight kedilerdir.

Scottish Straight Cinsi Hakkında Bilinen Özellikler

Scottish Straight tam olarak melez bir kedi cinsidir. Aynı zamanda melez kediler arasında, asıl ırka yapısal yakınlığı üst seviyelerde olan örneklerden bir tanesidir. Scottish Straight beyaz gri renk kombinasyonuna sahip kedilerdir. Kıvrık kulakları sebebiyle kesik kulak olarak da bilinirler. Genel olarak tüm vücudu yuvarlak hatlara sahiptir. Geniş yanakları ile bu özelliği bütünleşir. Oldukça sevimli bir görüntüsü olan Scottish Straight cinsi kediler mavi ya da yeşil göz rengine sahiptir. Diğer yandan aralarında çift göz rengine sahip olanlar da vardır. Tüyleri yakın cinsine kıyasla daha kısadır. Bu cins ev kedileri kategorisinde oldukça popülerdir. Kucağınızda huzursuz bir tavır takınabilir. Ancak sahibiyle eş zamanlı hareket etmekten oldukça haz aldıkları da bilinir.

Scottish Straight Kediler Hakkında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kedi sahiplendirme arzusunda olan kimselerin mevcut cinsle yakından tanışıyor olmaları gerekir. Scottish Straight kediler de, diğer cinsler gibi belli başlı özellikler ile öne çıkarlar. Bilhassa yapısal özellikleri, bu cinsleri sahiplenecek kişiler için bilinmesi zorunluluk arz eden hususlardır. Bir İskoç kedisi olan bu cins, beden temizliği detaylı yapılması gereken kedilere örnektir. Özellikle kulaklarının kıvrık olması kulak temizliğini önemli kılar. Diğer yandan bu cinsin kulak sıvılarının yoğun olması da ayrı bir sebeptir. Kilo almaya çok müsait olan yapıları, beslenmelerinin düzenli olması gerekliliğini ortaya koyar. Aksi takdirde obezite sorunu baş gösterebilir. Kafa yapılarının basık oluşu, solunum sıkıntılarına zemin hazırlayabilir. Göz ve kulak temizliklerinin yanı sıra solunum yolu enfeksiyonlarına karşı düzenli hekim kontrolü gerekir.

Genel Kültür